Samostudium 2
Stránky tříd

Pod těmito tlačítky najdete zadání práce pro samostudium.

Odevzdávárna

Pod tímto tlačítkem můžete odevzdávat své úkoly. Pokud nemáte svůj účet, můžete využít přihlášení pomocí žákovského účtu. Přístupové údaje jste dostali emailem. V případě nejasností nás kontaktujte na valenta.zsbrezina@seznam.cz.

Jak na ZŠ Online

Pod tímto tlačítkem najdete dokument, který Vás provede našim serverem na platformě Discord.

Jak na Umímeto 3. - 5. ročník

Pod těmito tlačítky najdete dokument, který Vás provede světem porátlu Umímeto a přímý odkaz na tyto stránky.

Zákldaní informace k distanční výuce

Vážení rodiče, milí žáci,

situace, která nastala je nemilá, ale my se jí pokusíme chytit "za pačesy" a udělat distanční výuku co nejefektivnější.

V průběhu večera Vás čeká z mé strany řada mailů, které budu odesílat dle důležitosti a připravenosti dané služby.

Teď jen v rychlosti.

Od středy, 14. 10. 2020 začínáme s distanční výukou. Žákům postupně zadáváme úkoly pro samostudium na webových stránkách naší školy, aby byly všechny potřebné informace na jednom místě. Webové stránky/samostudium 2 (stránky tříd) budou tedy hlavním komunikačním prostředkem pro zadávání nové práce. Na tomto místě budete moci práce Vašich dětí (oscanované/vyfocené) i odevzdávat (tuto službu teprve připravujeme).

Od středy do pátku budu vždy od 8 do 12:00 přítomen ve škole, kde jsme připraveni Vám předat k zapůjčení NTB, oproti podepsání předávacího protokolu. Chápu, že pro většinu pracujících je tento čas nereálný. Proto pro vybavení můžete poslat i jinou osobu, včetně dětí. Pošlu po nich i předávací protokol, který mi podepsaný můžete odevzdat např. prostřednictvím poštovní schránky.

V pondělí, 19. 10. 2020 začneme s online konzultacemi a výukou. Do té doby společnými silami vše připravíme. Necháváme si dostatečně velkou rezervu, aby vše fungovalo na výbornou. Prosím Vás tedy o trpělivost. Pracujeme, až se z nás kouří. Nemusíte se bát, na každého se dostane.

Na ZŠ Online budete potřebovat NTB s mikrofonem/sluchátka s mikrofonem, přístup k internetovému připojení (doporučuji drátové), aplikaci Discord a zřízení účtu na
UMIMETO (3. - 5. ročník).

Scházet se budeme podle tohoto rozvrhu a skupin:

Časy po jedenácté hodině jsou rezervovány pro soukromé konzultace. Na těch se domluvte v případě potřeby přímo s vyučujícím prostřednictvím emailu.

V pondělí bude připravena pro online konzultace i p. uč. Věra pro prvňáčky a p. uč. Lada zase v pátek pro druháky.

Aktuálně připravuji podrobný fotonávod, který Vás vším provede, místo pro odevzdávání materiálů, Discord atd.. Některé věci mají ale větší důležitost, proto prosím o trpělivost.

Věřím, že společně to zvládneme.

S pozdravem,
Roman Valenta.

Omlouvání a plnění povinností

Při distanční výuce je účast žáků na každé online lekci povinná, stejně jako plnění jiných školních povinností. Každý žák se tedy musí dle svého rozvrhu hodin/konzultací připojovat k on-line přenosu, plnit úkoly a zadanou práci, plnit si docházku na smluvené konzultace. Absence je vedena stejně, jako při prezenční výuce ve škole. Rodičům tedy stále zůstává omlouvací povinnost.

Pokud víte již dopředu, že se Vaše dítě nebude moci některé z online hodin/konzultací zúčastnit, napište prosím třídnímu učiteli omluvenku. Může se stát, že se žák nebude moci připojit z nepředvídatelných technických důvodů. V takovém případě je důležité třídnímu učiteli co nejdříve napsat a vysvětlit mu, co se stalo.