Edookit je náš hlavní a jediný komunikační prostředek! Věnujte  prosím chvíli pozornosti následujícím řádkům.

Dotazník pro rodiče

Edookit - návody

Rodičovský portál 

Často kladené otázky 

Youtube

Instalace

Celý systém je perfektně optimalizován pro všechny typy prohlížečů. Prostřednictvím Google Chrome lze i nainstalovat přímé aplikace do systémů android a Windows. Edookit zaručuje i bezproblémový přístup ze zařízení ekosystému Apple, ale jako jejich neuživatel nedokážu nabídnout víc než návody na stránkách. Počítám však, že přidání přes Safari bude dost podobné tomu od Googlu. Případně pomůžu.

Android - https://edookit.com/cs/instructions-android

IOS - https://edookit.com/cs/instructions-ios

Windows - https://edookit.com/cs/instructions-windows

Kompletní návod zde: https://www.edookit.com/pridani-edookitu-na-plochu-v-1.2.pdf

Pokud si budete lámat hlavu s instalací aplikace, nezoufejte. Systém jednoduše otevřete ve svých prohlížečích a používáte ho tam. Některé z nich dokonce ihned nabízejí možnost na pár kliků aplikaci nainstalovat. V případě nouze vám můžu s aplikací pomoci osobně, kontaktujte mě na valenta.zsbrezina@seznam.cz.

Registrace

Obdržel/a jsem pozvánku, co dál?

Po kliknutí na odkaz se přes prohlížeč dostanete k vytvoření Plus4u účtu. Tam se můžete registrovat několika způsoby:

  • Propojit svůj Edookit účet s již existujícím Google účtem.

  • Propojit svůj Edookit účet s již existujícím Facebook účtem.

  • Propojit svůj Edookit účet s již existujícím Microsoft účtem.

  • Propojit svůj Edookit účet s již existujícím Apple účtem.

  • Nebo si vytvoříte přímý Plus4u účet, který vás provede registrací (pozor, v tomto případě je třeba si pamatovat dva přístupové kódy, kterými se budete přihlašovat).

Tímto účtem se pak budete do systému Edookit přihlašovat.

Jako hodinky

Celý proces implementace údajů a správného nastavení je nesmírně náročný. Pro jeho kompletní nastavení, aby "šlapal jako hodinky," budeme potřebovat trochu spolupráce:

Všichni uživatelé, vedeni jako primární kontak jsou již v systému zavedeni.

Nový uživatelé vyplní dotazník, na základě kterého jim zřídíme přístup.

Máte-li zájem o zřízení přístupu i pro druhého zákonného (popř. jiného) zástupce dítěte, vyplňte mi prosím tento dotazník:

DOTAZNÍK

Zadávat budete: Jméno a příjmení tohoto zástupce, jeho právní vztah k dítěti (pro nastavení příslušných práv - např. sourozenec smí jen systém prohlížet, nikoliv omlouvat absenci), jeho telefon a primární email, na který mu přijde pozvánka do systému. Zatrhněte i možnost nastavení tohoto zástupce jako primárního (bude pak stejně notifikován, jako vy, bude mít stejná práva, bude hlavní kontaktní osobou). V případě, že zástupce bydlí na jiné adrese než dítě, poprosím i o tuto informaci (v jiném případě se adresa automaticky propíše). Přidávám i možnost poznámky. Při ostrém spuštění systému dojde pozvánka i této osobě.

Edookit pro žáky

Všichni zaevidovaní žáci mají též přístup do systému s omezenou rolí (nemohou například omlouvat absenci apod.). Přístup jim můžete zřídit sami, prostřednictvím Edookitu/nastavení/nastavení pro děti, kde jim zadáte email, na který následně vygenerujete pozvánku (email nesmí být shodný s emailem zástupců). Podrobný popis naleznete na konci návodu pro rodiče:

https://www.edookit.com/rodicovsky-portal-v-4.0.pdf

Máte-li zájem o zřízení účtu přímo, přidejte tuto informaci k výše zmíněnému dotazníku (zatrhnete, že máte zájem o žákovský účet a přidáte email).

Pro které žáky má Edookit smysl? Osobně si myslím, že od třetího ročníku. Žáci tak získají prostředek pro komunikaci s učiteli, rodiči, spolužáky. Taktéž budou mít přehled o svých známkách, odznacích, aktivitách, rozvrhu, materiálech k učivu a učivu samotnému (výborný nástroj pro chybějící). Zejména ocení přístup k domácím úkolům a případné možnosti odevzdávání přímo do systému. Systém zvládnou i mladší žáci, kteří alespoň trochu vládnou schopností ovládat mobilní telefon/počítač. V rozhodování vám možná taky pomůže informace, že neexistuje obsah, který by byl určen jen žákům. Vždy vidíte to, co žák (čtete informace, které se ho týkají, vidíte jeho zprávy, diskuzi, kterých se v rámci školy účastní apod.). Celý systém je navíc silně šifrovaný pod záštitou agentury Unicorn, která odpovídá za bezpečnost v systému.