Družina

Bc. Roman Valenta, Libuše Šlahařová a Michaela Havlová

Vítám Vás, lovci pokladů, na dobrodružné cestě za nalezením slavného pokladu princezny Březiny. Já se jmenuji, no to vlastně není vůbec důležité. Jsem na světě tak dlouho, že mě nazývali různými jmény, pro které ani ve vašem jazyce neexistují hlásky. Pro naši potřebu mi říkejte třeba děda Eda.

Že o pokladu princezny slyšíte poprvé? No to se ani nedivím. Je to už tak strašně dávno, není již nikoho, kdo by o něm vypravoval. Dalo by se říci, že se tento příběh stal zapomenutou legendou, ale já si myslím, že teď nadešel ten správný čas, se k příběhu vrátit. Pomaličku se blíží okamžik, kdy tomu bude přesně tisíc let, co si strašlivý drak H'unavätn odvedl princeznu i s celým jejím pokladem. A jak nás staří historici té doby poučili ve svých knihách, drakova jeskyně se otvírá právě jednou za tisíc let. 

K jejímu otevření však potřebujeme magické klíče a indicie o tom, kde se vlastně nachází. Vaše cesta za pokladem již začala, aniž byste to věděli. Minulý týden, vás moji dva skřítkové, Roman a Libuška, tajině zkoušeli, jestli jste těmi vylovenými právě vy. Oba usoudili, že jste ti Praví, a já dám na jejich doporučení. 

Během následujících týdnů nás čeká řada výzev, které musíme splnit pro získání klíčů a indicií. Jednou týdně k vám vyšlu i své skřítky, aby vám s nějakou výzvou pomohli. Nemusíte se bát, nepůjde vždy jen o bezhlavé plnění úkolů. Jak ty dva znám, určitě do výzev propašují i nějakou tu zábavu. 

Tak co, pomůžete mi? Zkusíme společnými silami draku uzmout poklad? Já věřím že ano.

Ve vašich Odevzdávárnách jsem připravil složku Družina. Tam budete všechny vaše výzvy posílat. Já se pak pomocí vašich materiálů pokusím provést rituály, které přenesou klíče do našeho světa.

Pojďme si i trochu zasoutěžit. Ten, kdo získá nejvíce klíčů, dojde i největší slávy a vezme si velkou část pokladu pro sebe. 

A co za výzvy nás vlastně čeká? No všechny! Matematika, čeština, prvouka a jiné školní předměty, budeme se společně i hýbat a cvičit, některé výzvy jsou zaměřené na pohyb na čerstvém vzduchu a mnohem, mnohem víc. Nechte se překvapit a vzhůru do toho. Všechny důležité tlačítka najdeš na začátku stránky.