Aby dětem u nás chutnalo

Přihlášení dítěte ke stravování

Děti, které se budou stravovat v ZŠ a MŠ Březina, je nutné opětovně ke stravování přihlásit odevzdáním přihlášky. Vytištěné formuláře přihlášky budou k dispozici první školní den v budově školy, případně si jej můžete stáhnout níže na stránkách. Je nutné přihlášku vyplnit a odevzdat (třídním učitelům) nejpozději do 6. 9. 2024. Bez odevzdané přihlášky není možné strávníka ke stravování zaevidovat.

V MŠ se automaticky stravují od 2. 9., v ZŠ od 3. 9.

Od šk. roku 2024/2025 mohou žáci ZŠ odebírat i svačinky, ty startují od 9. 9..

Odhlašování

Odhlašování stravování probíhá ve školním systému Edookit pro ZŠ i MŠ.

Vnitřní řád školní jídelny

Cena stravy ZŠ od 1. 9. 2022

• Žáci 1. až 4. ročník (7 až 10 let): cena za jeden oběd 38 Kč, cena za svačinu 20 Kč
  • záloha na měsíc 760 Kč/1160 Kč se svačinkami
  • Žáci 5. ročník (nad 10 let): cena za jeden oběd 41 Kč, cena za svačinu 20 Kč
  • záloha na měsíc 820 Kč/1220 Kč se svačinkami

Cena stravy MŠ od 1. 9. 2022

celodenní stravování:

• ranní svačina 14 Kč, oběd 30 Kč, odpolední svačina 14 Kč; celkem: 58 Kč
  • záloha na měsíc 1160 Kč

Platby

Zálohu za stravování je nutné uhradit vždy za daný měsíc.

Zálohové platby zasílejte na číslo účtu školního stravování: 2000537974/2010 (Fio banka).

Nově je nutné u platby za stravování uvést variabilní symbol (naleznete v Edookitu v modulu Platby), aby bylo možné platbu identifikovat. Variabilní symboly pro nové strávníky, budou vygenerovány během prvního týdne docházky do ZŠ a MŠ. Stávajícím strávníkům se variabilní symboly nemění.
Pro identifikaci, že se jedná o platbu za stravování, zadávejte ke každé platbě jednotný specifický symbol 111.

Také je možné si k tomuto účelu zřídit ve své bance trvalý příkaz.

Částky, přijaté na náš účet za měsíc XY je možné přiřadit pouze k danému měsíci, kdy byla částka připsána na náš účet. Proto je jejich splatnost nastavena na cca 25. den v měsíci (tedy s dostatečnou rezervou pro administraci plateb).

Přeplatky budou vyrovnány v celoročním vyúčtování v srpnu (průběžné měsíční vyúčtování najdete v Edookitu v modulu Platby.

Opakované porušení platební morálky je důvodem k vyloučení dítěte z MŠ. Není možné dětem, které nemají řádně a včas zaplaceno vydávat stravu.

Odhlašování a přihlašování stravy

Odhlašování a přihlašování stravy musí být provedeno nejpozději den předem příslušného dne do 12:00, a to prostřednictvím modulu Obědy v Edookitu. Jednotně celou stravu, pro ZŠ i MŠ.

Podle vyhlášky č. 107/2005 Sb. je možné odebírat dotovanou stravu pouze v případě, že je dítě přítomno ve školce/žák ve výuce. Pouze první den nemoci je možné si stravu vyzvednout. Z provozních a hygienických důvodů je vyzvednutí možné od 11:00 do 11:30 hodin. Jídla jsou připravována k okamžité spotřebě, je tedy třeba zajistit konzumaci do 20 minut od převzetí. V takovémto případě zvoňte na zvonek Kuchyně.

Neodhlášenou stravu od 2. dne nepřítomnosti již není možné dotovat státem, jste povinni ji uhradit v plné výši (vyhl. 107/2005 Sb.).