Organizace výuky od 18. 11.

Vážení rodiče, milí žáci,

od 18. listopadu mají žáci 1. a 2. ročníku dovoleno vrátit se do škol a to přinese i řadu změn. Zejména v rozvrhu hodin, kdy se musíme co nejvíce přizpůsobit pedagogům učících online i prezenčně ve škole. Využijeme tohoto okamžiku i ke zdvojení některých předmětů online pro větší efektivitu vzdělávání.

Nový online rozvrh:

Žáci 3. - 5. ročníku se budou setkávat podle nového rozvrhu. Navíc se s učiteli setkají v předmětech s označením P = procvičování.
Např. M3P sk1 = Matematika 3. ročník skupina 1 procvičovací hodina.

Takto se budou zdvojovat všechny hodiny ČJ a M všech ročníků.
Žáci 5. ročníku budou mít i společnou procvičovací hodinu PRV, která se zaměří hlavně na plnění pracovního sešitu.
V procvičovacích hodinách AJ se sejdeme vždy s celým ročníkem.

1. a 2. třída:

Žáci 1. a 2. ročníku se nově setkají s předmětem TH = Třídnická hodina. Ten bude suplovat teorii HV, vycházky/pohyb venku tedy TV, budou se v něm řešit resty z ostatních předmětů a dohánět zameškané učivo.

Nově v rozvrhu najdete i iniciály vyučujících.

Děkujeme za pochopení těchto organizačních změn.

Družina:

Od středy startují i oddělené družiny pro 1. a 2. ročník. Tady jsme byli nuceni z personálních a organizačních důvodů omezit provoz družiny pouze do 16:00. Docházka do družiny bude vycházet z přihlášek. Případné změny nám dejte vědět pomocí deníčků. Kdo již ví, že o družinu nebude mít zájem, prosím dejte mi nejpozději do konce víkendu vědět na tento nebo družinový mail. Pomůže nám to při chystání programu.

Pro 1. i 2. ročník bude fungovat školní stravování.

Organizace následujícího týdne (16.11. - 20.11.):

Pondělí: Stále probíhá distanční výuka pro 3. - 5. ročník dle starého rozvrhu.
1. a 2. ročník využijí tento den k dokončení práce zadané během distanční výuky, žádná on-line výuka nebude probíhat (nereflektuje osobní domluvu s třídním učitelem).

Úterý: Státní svátek - nebude probíhat žádná výuka. Úkoly, které byly zadány na tento den, se budou kontrolovat v následujících hodinách.

Středa: Start on-line výuky pro 3. - 5. ročník dle nového rozvrhu. Návrat 1. a 2. ročníku do školy (výuka podle nového rozvrhu).

Děkujeme za pochopení a přeji hodně sil v tomto nelehkém období.

Připojuji i text z webu školy ohledně podmínek návratu do škol:

Vážení rodiče, už je to tady - žáci 1. a 2. třídy se do školy vrátí ve středu 18.11., a to v celých třídách, nebudou se tedy rozdělovat na skupiny. Bude rovněž fungovat školní družina a školní jídelna / kdo nenastoupí, ať si obědy odhlásí, jinak se počítá se všemi/. Škola zajistí homogenní skupiny, aby nedocházelo k mísení jednotlivých kolektivů. Stejná třída se tedy bude společně vyučovat, chodit na oběd i trávit čas v družině. Roušky se budou nosit ve společných prostorách i po celou dobu výuky ve třídách. Ještě větší apel pak Ministerstvo školství směřuje k větrání tříd, které bude probíhat nejen po konci hodin, ale i v jejich průběhu. Povolen není zpěv ani tělocvik. Pohyb dětí na vzduchu je ale vítaný.

Ostatní ročníky mají dále distanční výuku.

Rozvrh hodin pro prezenční i distanční výuku bude zveřejněn na stránkách školy co nejdříve.

Pokud se vládní činitelé rozhodnou v rámci rozvolňování pustit do školy i ostatní ročníky, budeme Vás co nejdříve informovat. V současné době však zatím žádné oficiální zprávy od MŠMT nemáme.

S pozdravem,

Roman Valenta

Doplněk

V nejnovější verzi (platné od 18. 11.) došlo k těmto změnám:

1. ročník pátek - opravena ČJ -> M
Opraveny chyby u pedagogů v družině
Úterý - družina změna DZ -> JW
Přidány a opraveny konzultace p. uč. Zouharové

Družina organizačně:
Středa 18. 11. - pátek 20. 11. personálně pokryjí asistentky školy, Libuše Šlahařová a Michaela Havlová. Od 23. 11. by personálně vypomohli Roman Valenta a Jaroslav Wutka. Jak jsme avizovali v minulém mailu, z organizačních a personálních důvodů bude družina fungovat pouze do 16:00.

Dle aktuální situace to vypadá, že teoretický návrat do škol bude 23. nebo 30. listopadu. Tak všichni držme palce.