Logická olympiáda

Bylo spuštěno testování pro kategorii MŠ. A1 a A2.

Dobrý den,
test základního kola Logické olympiády pro kategorie MŠ, A1 a A2: je možno řešit od 22. do 28. 10. 2021 včetně. Prosíme, ať si všichni Vaši zaregistrovaní žáci test vyplní. Již není možná dodatečná registrace žádného žáka. Každý, koho vidíte v profilu může soutěžit, u dětí mladších 15 let pouze, pokud jeho rodiče souhlasili s použitím dat dítěte do soutěže!
Do soutěže děti vstoupí na stránce "Vstup do soutěže" zadáním emailu a hesla, které obdržely po registraci. Pokud přístupové heslo nemají, vyžádejte si nové heslo zde
I v průběhu základních kol lze údaje žáků včetně emailů samozřejmě opravit a heslo získat, stejně tak je možné dopotvrdit souhlasy rodičů, stačí, aby se nám ozvali. Na stránce soutěže www.logickaolympiada.cz najdete i telefonní číslo - 277 000 289. Rádi pomůžeme s jakýmkoliv problémem.
K samotnému testu se dostanou po přihlášení kliknutím na odkaz "Vypracovat test". Testy kola spustíte na všech prohlížečích - Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox od verze 6.0 nebo Internet Explorer od verze 11. Na vyřešení soutěžních úkolů děti mají 15 minut. Po spuštění on-line testu jej nelze přerušit!!
Pak už se můžou začít řešit soutěžní úkoly. Správná odpověď se vybírá myší a po kliknutí se orámuje modře. Na další otázku se přesunete tlačítkem "Další". Pokud se chcete vrátit k předchozí otázce, stiskněte "Předchozí". Tlačítko "Ukončit test" se zobrazí až u poslední otázky a použijete ho, až když máte opravdu všechny otázky hotové. Po uplynutí času se test ukončí automaticky a výsledky budou samozřejmě uloženy.
Výsledky kategorie MŠ se dozví soutěžící i učitelé ve svém uživatelském profilu po ukončení a vyhodnocení základního kola v neděli 31. 10. 2021.

Bylo spuštěno testování pro kategorii A. Kategorie A soutěží do 7. 10. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,
rád bych pozval žáky naší školy k účasti v soutěži Logická olympiáda pořádané Mensou ČR. Základní kolo této soutěže proběhne online.

Text z webu:

Soutěžní úlohy pro kategorii A: 3. - 5 . tř. můžete řešit ve dnech 1. - 7. října 2021.

Do soutěže vstoupíte na stránce "Vstup do soutěže" po zadání Vašeho e-mailu a hesla, které jste obdrželi e-mailem po registraci. Pokud přístupové heslo nemáte, vyžádejte si nové na stránce Vstup do soutěže / Zapomněl jsem heslo. Každý, kdo je zaregistrovaný, samozřejmě může soutěžit. Přihlásit se je možné pouze pokud rodiče potvrdili souhlas s použitím osobních dat pro účely soutěže kliknutím na odkaz, který dostali emailem po registraci. Chyby v emailech opravíme, s přihlášením i s potvrzení rodičů pomůžeme a rádi poradíme i s dalšími dotazy.

Testy základního kola spustíte na všech prohlížečích - např. Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox od verze 6.0 nebo Internet Explorer od verze 11. POZOR raději nepoužívejte starší verze Internet Exploreru ani Mozilly Firefox .

K samotnému testu se dostanete po přihlášení kliknutím na odkaz vpravo nahoře "Vypracovat test". Na vyřešení soutěžních úkolů máte 30 minut. Neodbíhejte od počítače!!!! Po spuštění on-line testu jej nelze přerušit!

Pak už můžete začít řešit soutěžní úkoly. Správná odpověď se vybírá myší a po kliknutí se orámuje modře. Na další otázku se přesunete tlačítkem "Další". Pokud se chcete vrátit k předchozí otázce, stiskněte "Předchozí". Tlačítko "Ukončit test" se zobrazí až u poslední otázky a použijete ho, až když máte opravdu všechny otázky hotové. Po uplynutí času se test ukončí automaticky a Vaše výsledky budou samozřejmě uloženy.

KAŽDÝ soutěžící se musí letos registrovat na:

www.logickaolympiada.cz

pod ZŠ:

Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2021. Rodiče dětí mladších 15 let poprosím i o souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže. Do registračního formuláře je nutno zadat jméno, příjmení a e-mail rodiče. Na emailovou adresu rodičů pak bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí, který udělí kliknutím na link v emailu. Bez tohoto souhlasu se dítě nemůže zúčastnit soutěže.

Základní online kolo pro:

kategorii A - žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. - 7. října 2021,

kategorii B - žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. - 14. října 2021,

kategorii MŠ - děti předškolního věku proběhne ve dnech 22. - 28. října 2021

kategorii A1 a A2 - žáci první a druhé třídy ZŠ proběhne ve dnech 22. - 28. října 2021

Případná krajská kola se uskuteční v pátek 5. listopadu 2021, a to prezenčně, pokud to epidemiologická situace dovolí. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 29. listopadu 2021 v Míčovně Pražského hradu.