V pondělí 8.1.2018 bude na naší škole výstava "3D Svět"

05.01.2018 12:08

V pondělí 8.1. 2018 na naši školu zavítá velice zajímavá ukázka výstavy "Svět ve 3D". Je určena pro školy a je formou zážitkové pedagogiky.

Cena pro žáky je 60,-Kč /1. 2. 4.a 5. ročník bude hrazen z třídního fondu, žáci 3. roč. 60,- Kč přinesou.

Na této interaktivní výstavě se žáci seznámí zábavnou formou s principem prostorového vidění.

1) Budou si prohlížet stereoskopické obrázky pomocí anaglyf brýlí, bez brýlí za použití lentikulární fólie, meoskopu a další.

2) Následuje ukázka "prostorového hologramu" který žáci mohou pozorovat ze všech 4 stran.

3) Zajímavým exponátem výstavy je ukázka "virtuální reality". Pomocí HMD brýlí pro zobrazení virtuální reality se žáci přenesou do jiného prostředí. Při prohlížení panoramatických fotografií či videa je divák součástí obrazu. Tím pádem se může rozhlížet kolem sebe a má dojem, že je součástí děje.

4) Dominantní záležitostí výstavy "Svět ve 3D" je projekce 3D kina.
  • 3D kino používá technologii pasivní polarizace, stejnou jako v běžných 3D kinech v ČR.
  • Pro sledování 3D filmů žákům zapůjčíme 3D brýle.
  • 3D film se promítá na stříbrné plátno s uhlopříčkou 4,5 metru a je doplněn adekvátním a kvalitním ozvučením.
  • Jako uvítací 3D dokument poběží Úžasný oceán 3D.
  • Budeme promítat i nejzajímavější stereoskopické záběry, kde obraz "vystupuje" z plátna až na dosah rukou.
5) Ukázka natáčení stereoskopického obsahu - žáci se budou natáčet 3D kamerou a budou se vidět v 3D televizi.