Režim dne

Organizace a provoz MŠ

ORGANIZACE, USPOŘÁDÁNÍ DNE

Snažíme se o dostatečně pružný denní řád, který reaguje na individuální možnosti dětí, na jejich zájem o činnosti, zaujatost a jejich potřeby.

Respektujeme práva dětí na vlastní spontánní aktivity s ohledem na denní nabídku činností. Dle aktuálních potřeb a okolností v průběhu dne vyvažujeme délku spontánních a řízených činností. Snažíme se obvyklý denní program přizpůsobit vývojovým potřebám a možnostem jednotlivých dětí. Usilujeme o aktivitu dětí a jejich vlastní zájem o experimentování.

V ranním bloku se zabýváme motorickými, jazykovými, estetickými, pracovními a dalšími činnostmi, které zpravidla začínáme a ukončujeme komunitním kruhem. Do programu zařazujeme každodenní cvičení zaměřené na zdravotní cviky a prevenci vadného držení těla. Za příznivého počasí naplňujeme vzdělávací nabídku při pobytu na školní zahradě.

Rodiče mají možnost přivádět své dítě do MŠ kdykoliv a podle svých potřeb (po vzájemné domluvě s učitelkou). Nově příchozím dětem individuálně přizpůsobujeme jejich pobyt v adaptačním režimu.

Všichni zaměstnanci školy si všímají individuálních potřeb dětí a pomáhají dětem v jejich uspokojování.

Cílem pedagogů je děti nepřetěžovat a umožnit jim individuální možnost relaxovat.

Orientační časy režimu dne:

»

přivítání se s dětmi, sdělování informací

»

spontánní hry dle vlastní volby, rozvíjení podnětů nabídnutých učitelkou (individuální práce s dětmi, skupinková činnost)

»

Nejpozdější příchod do školky. / z důvodu organizace výuky v MŠ prsím dodržujte čas příchodu/

komunitní kruh

ranní cvičení, řízená činnost, hry

8:30  - 9:00

průběžná svačina

9:00  -  9:30